שיחות עם רופאים 

כידוע, מחלת הטרשת הנפוצה מאופיינת בכך שמסיבות לא מובנות, הגוף (מערכת החיסון) תוקף את עצמו וגורם לנזקים עצביים כאלו ובעיקר אחרים. מטרת התרופות אשר נוטלים הינה להחליש את המערכת החיסונית על מנת להוריד לה את המוטיבציה להתנהג לא יפה. מאידך, ידוע, כי בעתות מחלה משנית (שפעת לדוג') אשר אינה קשורה לטרשת, תסמיני המחלה הראשית, גוברים. הפרדוקס הזה בלתי נסבל מבחינתי.
על כן, בהזדמנות הראשונה שהייתה לי, תפסתי (פיזית) את דר x שהינו מהמומחים הגדולים לטרשת נפוצה בישראל, לשיחה צפופה מאד (בכל זאת מסדרונות בית חולים). תהיתי בפניו את הסוגיה שציינתי לעיל, ושאלתי אותו בקול מנוזל (כי כשאין לחברים הטובים בגוף מוטיבציה לתקוף, ודאי שאין להם גם כזו להגן) איך פותרים את הפרדוקס.

ענה לי הפרופסור, שכעיקרון אני צודק (נחת) אבל…
המתנתי…כשראיתי שהוא לא ממשיך, ציינתי בפניו שאחרי המילה "אבל", לרוב, ראוי שיבוא המשך אשר סותר את ההתחלה. גם פה, ענה לי הפרופסור הנכבד מאד שאני צודק (שמחתי פחות בשלב הזה) אבל…
כאן כבר חשדתי שמדובר במשהו סיסטמתי אשר יתכן שדורש טיפול. (קלינאית תקשורת, לשונאי – צוות רב תחומי שיעזור לו).

ביני לביני, חשבתי על כך שיתכן שלאיש שמכיר את הטרשת הנפוצה יותר טוב ממה שהיא מכירה את  עצמה, אין בעצם תשובות כמעט לכלום (פרט ליכולת גיהוץ בלתי נתפסת של חולצות מכופתרות).

בסוף, ההתמודדות עם ביטויי המחלה הזאת היא התמודדות אישית (מסתבר) ומיותר לחפש פתרונות חיצוניים.

 https://youtu.be/4zLfCnGVeL4

מחשבה אחת על “שיחות עם רופאים 

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אין ספק שכתיבתך שנונה, קולחת, משעשעת ויחד עם זאת כנה ואמיתית. אתה מוכשר בצורה בלתי רגילה! אבל את זה אני כבר יודעת.. עכשיו (כמעט) כולם יודעים :).. רק חבל שאלו הנסיבות שבגינן מתוודעים לכשרונך..
    אוהבת וגאה בך מאד,
    אשתך

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s